Gå til indhold
Den lægelige videreuddannelse Til Region SyddanmarkTil forsiden
ForsidepilBasisuddannelsepilKontaktadresser

Kontaktadresser

Den Lægelige Videreuddannelse:

 

Mikael Bruun - sagsbehandler
mikael.bruun@rsyd.dk
tlf. 7663 1814
   
Ann Vølkers Engelbrechtsen - sekretær
ave@rsyd.dk
tlf. 7663 1813

 

 

Sygehus kontakter:

 
Odense Universitetshospital og OUH-Svendborg:
Christine Dichmann
christine.dichmann@rsyd.dk
tlf. 6541 3808

Sygehus Lillebælt:
Liff Frænde
liff.fraende@rsyd.dk
tlf. 7940 9335

Anja Risberg Christensen   Orlov
anja.risbjerg.christensen@rsyd.dk  

kontakt Lis Meineche Nordahn Lis.Meineche.Nordahn@rsyd.dk

tlf. 7940 5029

 

tlf. 7940 9336

Mette Jacobsen
mette.jacobsen1@rsyd.dk
tlf. 7940 5053

Sydvestjysk Sygehus:
 

Liselotte Sylvester
liselotte.sylvester@rsyd.dk

tlf. 7918 3459

Sygehus Sønderjylland:
 
Janne H. Mortensen
jhm@rsyd.dk
tlf. 7997 6043


Links for yderligere information:
Oversigt over links til sygehusene i Region Syddanmark
Sundhedsstyrelsens side om den kliniske basisuddannelse
Styrelsen for Patientsikkerheds side om selvstændigt virke 
Kontakt til styrelserne vedr. KBU eller selvstændigt virke: sst@sst.dk eller 7222 7400
Kontaktpersoner vedr. KBU i Grønland
Sundhedsstyrelsens side om KBU i Grønland
Koordinatorudvalget for almen medicins medlemmer


Siden er sidst opdateret 21-6-2016