Dette er tekstversionen af Specialefordeling
Klik her for at komme til den grafiske version af Specialefordeling

Om sitet - Læs op - Sitemap


Specialefordeling

Oversigt over PUF-lektorernes interne specialefordeling

 

Speciale Primær PUF Sagsbehandler
Almen medicin Helle Ibsen / Jon Zwisler Anette Grum-Nymann/Camilla Jagd
Neurologi Thorsten Schumann Frederik Mørk
Psykiatri Troels Kodal Helle Aaskoven
B&U Taus Biba Helle Aaskoven
Arbejdsmedicin TEAMET Annette Topholm
Samfundsmedicin TEAMET Claus Østergaard
Akut medicin TEAMET Mikael Giødesen
KBU Troels Kodal Mikael Bruun
TEAM 1 (Sekundær) Helle, Jon, Thorsten, Troels og Taus
Endokrinologi Thomas Hertel Gitte Kristensen
Gastroenterologi og Hepatologi Anne Marie Høeg Claus Østergaard
Geriatri Thomas Hertel Annette Topholm
Hæmatologi Anne Marie Høeg Claus Østergaard
Infektionsmedicin Martin Hulgaard Gitte Kristensen
Kardiologi Troels Kodal Gitte Kristensen
Lungesygdomme Troels Kodal Gitte Kristensen
Nefrologi Martin Hulgaard Claus Østergaard
Reumatologi Anne Marie Høeg Claus Østergaard
Pædiatri Thomas Hertel/Jon Zwisler Helle Aaskoven
Klinisk Onkologi Anne Marie Høeg Frederik Mørk
Dermatologi-Venerologi* Martin Hulgaard Mikael Giødesen
IM grunduddannelser Troels Kodal  
TEAM 2 (Sekundær) Martin, Troels, Thomas, Anne Marie og Jon
Klinisk biokemi Thorsten Schumann Claus Østergaard
klinisk Farmakologi* Thorsten Schumann Mikael Bruun
Klinisk Fysiologi og Nuklearmedicin Bjarke Kryger Helle Guldager Aaskoven
Klinisk Genetik* Bjarke Kryger Helle Guldager Aaskoven
Klinisk Immunologi* Bjarke Kryger Helle Guldager Aaskoven
Klinisk Mikrobiologi Taus Biba Claus Østergaard
Retsmedicin* Taus Biba Mikael Giødesen
Diagnostisk Radiologi Bjarke Kryger Mikael Giødesen
Patologisk Anatomi og Cytologi Bjarke Kryger Claus Østergaard
TEAM 3 (Sekundær) Thorsten, Taus og Bjarke
Ortopædisk kirurgi Jesper Durup Mikael Bruun
Karkirurgi Vibeke Westphal Annette Topholm
Kirurgi Christopher Garcia Frederik Mørk
Neurokirurgi* Hans RI Frederik Mørk
Oftamologi Vibeke Westphal Mikael Bruun
Oto-Rhino-Laryngologi Vibeke Westphal Mikael Giødesen
Anæstesiologi Jesper Durup Mikael Bruun
Gynækologi-Obstetrik Christopher Garcia/Jon Zwisler Frederik Mørk
Plastikkirurgi* Hans RI Frederik Mørk
Thoraxkirurgi* Christopher Garcia Mikael Giødesen
Urologi Hans RI Frederik Mørk
TEAM 4 (Sekundær) Hans, Christopher, Vibeke, Jon og Jesper

 

* ved speciale betyder landsdækkende.

 

 

 

 


Region Syddanmark - Email: kontakt@regionsyddanmark.dk