Dette er tekstversionen af Specialefordeling
Klik her for at komme til den grafiske version af Specialefordeling

Om sitet - Læs op - Sitemap


Specialefordeling

Oversigt over PUF-lektorernes interne specialefordeling

 

Speciale Primær PUF Sagsbehandler
Almen medicin Helle Ibsen / Jon Zwisler Anette Grum-Nymann/Camilla Jagd
Neurologi Thorsten Schumann Frederik Mørk
Psykiatri Troels Kodal Helle Aaskoven
B&U Taus Biba Helle Aaskoven
Arbejdsmedicin TEAMET Claus Østergaard
Samfundsmedicin TEAMET Claus Østergaard
Akut medicin TEAMET Mikael Giødesen
KBU Troels Kodal Mikael Bruun
TEAM 1 (Sekundær) Helle, Jon, Thorsten, Troels og Taus
Endokrinologi Thomas Hertel Gitte Kristensen
Gastroenterologi og Hepatologi Anne Marie Høeg Katrine Buch-Aarøe
Geriatri Thomas Hertel Katrine Buch-Aarøe
Hæmatologi Anne Marie Høeg Katrine Buch-Aarøe
Infektionsmedicin Martin Hulgaard Gitte Kristensen
Kardiologi Troels Kodal Gitte Kristensen
Lungesygdomme Troels Kodal Gitte Kristensen
Nefrologi Martin Hulgaard Katrine Buch-Aarøe
Reumatologi Anne Marie Høeg Katrine Buch-Aarøe
Pædiatri Thomas Hertel/Jon Zwisler Helle Aaskoven
Klinisk Onkologi Anne Marie Høeg Frederik Mørk
Dermatologi-Venerologi Martin Hulgaard Mikael Giødesen
IM grunduddannelser Troels Kodal  
TEAM 2 (Sekundær) Martin, Troels, Thomas, Anne Marie og Jon
Klinisk biokemi Thorsten Schumann Claus Østergaard
klinisk Farmakologi Thorsten Schumann Mikael Bruun
Klinisk Fysiologi og Nuklearmedicin Bjarke Kryger Claus Østergaard
Klinisk Genetik Bjarke Kryger Claus Østergaard
Klinisk Immunologi Bjarke Kryger Claus Østergaard
Klinisk Mikrobiologi Taus Biba Claus Østergaard
Retsmedicin Taus Biba Mikael Giødesen
Diagnostisk Radiologi Bjarke Kryger Mikael Giødesen
Patologisk Anatomi og Cytologi Bjarke Kryger Mikael Giødesen
TEAM 3 (Sekundær) Thorsten, Taus og Bjarke
Ortopædisk kirurgi Jesper Durup Mikael Bruun
Karkirurgi Vibeke Westphal Mikael Bruun
Kirurgi Christopher Garcia Frederik Mørk
Neurokirurgi Hans RI Frederik Mørk
Oftamologi Vibeke Westphal Mikael Bruun
Oto-Rhino-Laryngologi Vibeke Westphal Mikael Giødesen
Anæstesiologi Jesper Durup Mikael Bruun
Gynækologi-Obstetrik Christopher Garcia/Jon Zwisler Frederik Mørk
Plastikkirurgi Hans RI Claus Østergaard
Thoraxkirurgi Christopher Garcia Mikael Giødesen
Urologi Hans RI Frederik Mørk
TEAM 4 (Sekundær) Hans, Christopher, Vibeke, Jon og Jesper

 

 

 

 

 

 


Region Syddanmark - Email: kontakt@regionsyddanmark.dk